Kam v okolí

Spoznajte klenoty Vašej domoviny

Dovolenkové ničnerobenie nie je tak celkom pre Vás? Žiadny problém, mesto Dunajská Streda a jeho okolie ponúka nepreberné množstvo príležitostí na šport, aktívny oddych, kultúrne vyžitie či nákupy.

V tejto sekcii nájdete Kalendár podujatí a akcií, ktoré aktuálne prebiehajú v regióne, ale takisto aj nápady na výlety do tradične obľúbených destinácií.

 

Kam na výlet...

Nestihli ste niektorú z plánovaných akcií? Nevadí, náš kraj má stále čo ponúknuť. Stačí si vybrať...

Viac informácií nájdete TU : www.danubetour.sk

 

Dunajská Streda

Spoznajte mesto, v ktorom budete tráviť svoju dovolenku. Okrem tradičného lákadla, ktorým je termálne kúpalisko Thermalpark a taktiež jeho nové wellness centrum, tu nájdete aj niekoľko veľmi zaujímavých historických pamiatok, ktoré sa určite oplatí vidieť. Patria medzi ne napríklad Rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie z 15. storočia, synagóga z 19. storočia s mramorovou podlahou či Biely a Žltý kaštieľ. Blízke okolie mesta ponúka aj ďalšie zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí vidieť. Patria medzi ne aj vodný kolesový mlyn Tomášikovo, vzdialený 11 km od mesta, vodný mlyn Dunajský Katov, vzdialený 7 km či Dom ľudového bývania Veľké Úľany, vzdialený 11 km od mesta.

 

Hydrocentrála Gabčíkovo

Stačí prejsť 18 km a ocitnete sa pri najväčšom vodnom diele našej krajiny. Okrem možnosti obdivovať jedinečné ľudské dielo sa Vám ponúka aj príležitosť vyskúšať si rôzne vodné športy alebo sledovať profesionálov pri tréningoch.

 

Plavba po Dunaji
20 km autom do cieľového prístavu, a potom už len vymeniť štyri kolesá za nádhernú vyhliadkovú loď. Skutočne výnimočný zážitok.

 

Nákupné šialenstvo v Győri
Prekročte hranice do susedného Maďarska a navštívte aj Vy vychýrené trhy. Nakupovať môžete pokojne aj do bezvedomia – každú stredu a sobotu. Popri nákupoch si určite nenechajte ujsť ani miestne špeciality. Získate tak jedinečný gurmánsky zážitok. Po vyčerpávajúcom dni si ešte môžete odskočiť do miestneho aquaparku. To všetko len 35 km od Vášho apartmánu.

 

Šamorínske víno
Ste milovníkmi sofistikovanej zábavy a máte radi kvalitný karmínovočervený mok? Potom máte ideálnu príležitosť zažiť pravú ochutnávku vo vínnej pivnici – priamo u miestneho výrobcu. Cieľová stanica sa volá Šambaza a nájdete ju len 25km od Vášho ubytovania.

 

Bratislava
Takmer na skok je aj naše hlavné mesto. Bratislavský hrad, Michalská brána, historické centrum, veľtok Dunaj či obľúbené nákupné centrá. Slovenská metropola má rozhodne čo ponúknuť.

 

Lákavá horúca voda
Ak ste milovníkmi termálnych kúpalísk, v našom kraji si rozhodne prídete na svoje. Okrem Thermalparku v Dunajskej Strede totiž môžete navštíviť aj termálne kúpaliská vo Veľkom Mederi /20 km/, v Podhájskej /100km/ či v Štúrove. Za zmienku stojí aj kúpalisko Topoľníky / 12 km/, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

 

Stredovek naživo
Na svoje si prídu určite aj turistickí nadšenci. Peši či autom sa môžete vybrať na okolité hrady a zámky, v ktorých história ožíva každý deň – aj v treťom tisícročí. Za všetky stačí snáď spomenúť Žltý kaštieľ priamo v Dunajskej Strede, Devín, Bratislavský hrad, kaštieľ v Čakanoch či ranobarokový kláštor v Báci. Ak sa vyberiete ešte o niečo ďalej, nemali by ste minúť jedinečné miesta ako sú Smolenický zámok, hrad Modrý kameň, či hrad Červený kameň v okolí Trnavy.

 

Malkia park

V zoologickej záhrade Malkia Park nájdete množstvo zaujímavých a vzácnych zvierat, a kde si môže oddýchnuť a zabaviť sa celá rodina. Prvoradým cieľom Malkia parku je záchrana zvierat z cirkusov. Malkia Park sa nachádza v Orechovej Potôni pri Slovakia Ringu.

 

Šamorín

Mesto Šamorín Vás tiež očaruje bohatou históriou a krásnymi pamiatkami ako renesančná budova radnice, rímskokatolický kostol a kláštor, synagóga alebo evanjelický kostol. Výstava v metskom vlastivednom dome predstavuje šamorínske tradície a nástroje mestských remesiel. Ak upredňostňujete šport, navštívte rezort športu a oddychu v Šamoríne: X-bionic® sphere. Na kraji mesta, po hrádzi Hrušovskej zdrže vedie aj medzinárodná Dunajská cyklotrasa.

 

Slovakiaring

Novovybudovaný závodný okruh v obci Orechová Potôň. Zajazdite si sami na profesionálnej trati alebo sa príďte pozrieť na fascinujúce preteky. Ak Vás zaujímajú aktuálne podujatia na okruhu, navštívte sekciu Slovakiaring (link do sekcie Slovakiaring) a dozviete sa viac nielen o akciách, ale aj o samotnej trati.

 

Rezervácia