Viac o okruhu Slovakiaring Dunajská Streda

Rýchlosť v priamom prenose...

Slovakia Ring je prvý a jediný objekt svojho druhu na území Slovenskej republiky. Technické parametre radia trať medzi najdlhšie cestné okruhy v Európe. Autorom projektu je skúsený rakúsky architekt Hans Roth, ktorý sa podieľal na podobných projektoch aj v Rakúsku či Maďarsku. Trať má dĺžku 5922 metrov, šírka trate je 12 metrov a cieľová rovinka je široká 20 metrov. Jazdiť je možné v 6 variantoch v oboch smeroch, k dispozícii je teda 12 alternatív jazdy. Trať je možné využívať počas celého dňa, pokiaľ to umožňuje denné svetlo.

 

Motoristický okruh Slovakia Ring sa nachádza v Trnavskom kraji, okres Dunajská Streda. Od Apartmánového domu Nika je okruh vzdialený len 8 km, čo je asi 10 min jazdy autom. Vzdialenosť od hlavného mesta Bratislava je len 36 km. Umiestnenie na juhu Slovenska je strategické, nachádza sa totiž v lokalite s tzv. zrážkovým tieňom. Ročne sa tu teda vyskytne minimum zrážok, prostredie chráni aj pred prúdením vlhkého vzduchu. Tieto parametre zabezpečujú maximálne využitie trate počas celého roka.

 

Čo môžete na okruhu zažiť?

PRETEKY
Veľkým lákadlom sú najmä medzinárodné, národné a iné voľné súťaže automobilov, motocyklov, či motokár. Areál si takisto môžu prenajať pretekárske agentúry, agentúry zaoberajúce sa organizovaním akcií a rôzne športové kluby.

 

VÝCVIKY
Dobrým vodičom sa človek určite nestane v autoškole. Dostatočné skúsenosti aj v krízových situáciách možno nabrať na profesionálnom motoristickom okruhu. Na Slovakiaringu prebiehajú školenia a výcviky vodičov, skúšobné jazdy, či tréning a riešenia krízových situácií z cestnej premávky.

 

TESTOVANIE
Výrobcovia a dovozcovia tu majú možnosť testovať automobily a motocykle. Takisto je možné organizovať prezentačné dni pre odbornú a spotrebiteľskú verejnosť.

 

JAZDENIE
50-ka v obci je pre Vás skutočným utrpením? Zahoďte zábrany a zajazdite si na okruhu v plnej rýchlosti. Slovakiaring prináša okrem iného aj prenájom motorových vozidiel verejnosti a skupinám alebo aj jazdy pre verejnosť na vlastných vozidlách.

 

AKCIE A KONFERENCIE
Chcete zorganizovať prestížne podujatie? Alebo konferenciu v netradičnom poňatí? Ubytujte sa u nás a zabezpečte účastníkom akcie či konferencie program na Slovakiaringu. Viac o prenájme trate a možnostiach využitia v sekcii Služby a ceny.

 

Technické parametre okruhu

 

Vzdialenosť od Dunajskej Stredy: 8 km

Vzdialenosť od Bratislavy: 36 km
Dĺžka trate: 5922 m
Šírka trate: 12 m
Dĺžka cieľovej rovinky: 900 m
Šírka cieľovej rovinky: 20 m
Dĺžka akceleračnej testovacej dráhy: 1144 m
Šírka akceleračnej testovacej dráhy: 20 m
Varianty tratí: variant 1 - dĺžka 3737 m, variant 2 - 3034 m, variant 3 - 2632 m, variant 4 - 5922 m, variant 5 - 3197 m, variant 6 - 3223 m
Zákruty a rovinky: 6 ľavotočivých a 5 pravotočivých zákrut, jedna šikana a 7 roviniek
Prevýšenia a stúpanie: 4 prevýšenia s 2%-ným stúpaním
Predpokladaná maximálna rýchlosť: 300 km/h
Priepustnosť trate: motocykle – pri tréningu 70 motocyklistov, pri pretekoch 50 motocyklistov, automobily – pri pretekoch 46 vozidiel, pri tréningu a voľnej jazde + 25 % viac
Sledovanie a časy: trať monitoruje 32 kamier (svetové parametre), časomiery na tri medzičasy
Ďalšie parametre: 33 boxov, 10 km servisných ciest, padoock o rozlohe 2 ha

Rezervácia